Folyton szapulják őket, mert még nyaraláskor is csak a laptopjukat és az e-mailjeiket bújják.

Yehuda Baruch professzor azonban jó hírrel szolgált a munka megszállottjainak: mániájuk nem feltétlenül rossz dolog. A munkamániát igazságtalanul állítják be sötét színben az egyének és a társadalom szintjén. A francia Rouen Üzleti Iskola professzora, Yehuda Baruch ugyanis úgy véli, hogy bár a munkamánia egyfajta függőség, mégis pozitív eredményeket hozhat az egyén, az üzleti élet és a társadalom számára is. Nem kell automatikusan bűnnek tekinteni - olvasható a Semmelweis Figyelőn

Hasonló a csokoládéfüggőséghez

Baruch professzor szerint a szakirodalom alaposan ráhúzta a vizes lepedőt a jelenségre, mint ami rengeteg stresszel jár a munkahelyen és otthon is, illetve felborítja a munka-magánélet egyensúlyt. Empirikus kutatások azonban azt is kimutatták, hogy a munka megszállottjai energikusak és elhivatottak, és nem a kimerültség és a cinizmus dominál náluk.

Baruch professzor a csokoládéfüggőséghez hasonlította az állapotot. A csokoládé is rendelkezik hasznos tulajdonságokkal, például energiát ad és feldobja az embereket. Ugyanígy, a munkamániásoknak a munka ad energiát, eredményeik révén pedig nő az életszínvonaluk. Amíg szokásuk nem okoz jelentős egészségkárosodást, addig jobb lenne, ha rájuk hagynák, mennyit szeretnének dolgozni.

A tanulmány a A Career Development International című folyóiratban jelent meg.

Forrás: weborvos.hu 

A bejegyzés trackback címe:

https://addictus.blog.hu/api/trackback/id/tr614079648

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása