A betegség legsúlyosabb formájában öngyilkossághoz vezethet, amely évente 850 ezer ember haláláért felelős - idézte kutatók megállapítását a ScienceDaily ismeretterjesztő portál 

 

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és húsz vele együttműködő központ szakemberei által végzett kutatás a világ 18 országában vizsgálta a depresszió előfordulását. Úgynevezett major depressziós epizódot (MDE) annál a személynél állapítottak meg, akinél kilenc tünet közül legalább öt felbukkant. A tünetek között volt a szomorúság, az érdeklődés vagy az örömérzet elvesztése, a bűntudat vagy a csökkent önértékelés, alvás- és evészavarok, energiátlanság és a koncentrálás nehézsége.

Több mint 89 ezer emberrel készítettek részletes interjút a felmérés során, amelynek eredménye azt mutatta, hogy a magas jövedelmű országokban a népesség 15 százaléka, míg a közepes és alacsony jövedelmű országokban a lakosság 11 százaléka lett depressziós életében valamikor. Az életük folyamán legalább egy depressziós epizódot átélő emberek aránya Franciaországban, Hollandiában és az Egyesült Államokban meghaladta a 30 százalékot, Indiában pedig 36 százalék volt. A legalacsonyabb arányt, 12 százalékot Kínában találták.

Országoktól függetlenül, a nőknél kétszer gyakrabban jelentkezett depressziómint a férfiaknál. Szintén átívelt a kultúrákon az a tapasztalat, hogy a depresszió egyik fő kiváltó tényezője a partner elvesztése - akár halálozás, akár válás, akár szakítás formájában. A tanulmányt részletesen a BMC Medicine című tudományos portálon ismertették szerzői.

(forrás: MTI ) 

A bejegyzés trackback címe:

https://addictus.blog.hu/api/trackback/id/tr604806510

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása